Orman Ürünleri | Kereste, Kontrplak, Masif Panel

Masif Panel Orman Ürünleri

Orman ÜrünleriMasif Panel Üretim


Extra, AB ve BB gibi istenilen kalitede masif panelleri çok uygun bütçelere Yazıcıoğlu Orman Ürünleri'nde bulabilirsiniz. İhtiyacınıza göre üç ayrı kalite standartlarında masif panel fiyatlarımızı sizlere sunuyoruz.

Masif panel makine parkurumuzda en yüksek verimi sağlamak için gereken her şey mevcuttur. Sıcak pres, uzun finger joing hatları ve opticat gibi makinelerin yer aldığı masif panel üretim fabrikamızda panel imalatı TSE standartlarına uygun olarak sizlere sunulmaktadır.

Fabrikamız

Fabrikamızdaki panel hatlarımızda kestane, meşe, kayın masif panel çeşitleri üretilmektedir. Keresteler istenilen masif panel ölçüleri içinde kesildikten sonra kurutma fırınlarında kurutulmakta ve ardından malzemenin sertliğine göre su bazlı veya poliüretan tutkallarla birleştirilmektedir. Paneller finger joint yöntemi ile uç uca eklenmektedir.


Masif Panel Orman Ürünleri

Masif Panel Çeşitleri ve Üretimi

Doğal ahşap malzeme ve kestane, meşe, kayın gibi birinci kalite ağaçlar kullanarak gerçekleştirdiğimiz masif panel imalatı için Yazıcıoğlu Orman Ürünleri TSE sertifikalı masif panelleri ile İstanbul orman ürünleri firmaları içinde sıklıkla tercih edilmektedir. Kayın masif panel ve kestane, meşe, çam ve ladin gibi tüm türevleri için ağaç türü, Extra, AB ve BB olmak üzere aranan kalitesi ve ebatlar için özel kurutma, presleme, birleştirme ve yapıştırma işlemleri uygulanmaktadır.

Finger joint uç uca birleştirme yöntemi ile istenilen masif panel ölçüleri için imalat yapılmaktadır. Kullanılan ağacın yumuşak olması durumunda su bazlı, sert olması durumunda poliüretan tutkal kullanılmaktadır. Masif paneller, kurutma fırınlarındaki nem derecesinden preslerdeki sıcaklık oranına kadar ebat, ağaç türü ve kaliteye göre özel işlem görmekte ve bu sayede istenilen özelliklere en uygun masif panel fiyatları ile değerli müşteirlerimize üretim yapılmaktadır.

Masif panel kullanım alanları arasında dekorasyon sektörü en başta gelmektedir. Bunların yanında masif paneller ev ve ofis mobilyalarında, merdiven ve döşemelerde, oyuncaklarda, yat ve iskelelerde kullanılmaktadır. Oturma grupları ve amerikan kapı kasa dolgusunda kullanılmaları ile masif panel kullanım alanları zengin bir yelpazede yer almaktadır.