Orman Ürünleri | Kereste, Kontrplak, Masif Panel

Kontrplak Orman Ürünleri

Orman ÜrünleriKontrplak Üretim


Kalıplık plywood ölçüleri için en uygun plywood ve kontrplak fiyatlarını sağlıyoruz. Üstün kalite plywood malzemede en ucuz kontrplak fiyatları için üretim koşullarımızın modernizasyonu ve malzeme temini modelimizi benzersiz şekilde organize ettik.

Şirketimiz, kurulduğu ilk günden beri kontrplak üretiminde yatırımlarına devam etmektedir. Orman ürünleri üreticileri söz konusu olduğunda kontrplak fabrikalarının üretim kapasitesinin yeterli olması önemli bir niteliktir. Yazıcıoğlu Orman Ürünleri plywood kontrplak üretimi yatırımları ile kapasitesini maksimize etmiştir.

Fabrikamız

Kullanılan ağaç malzemenin kalitesi ve çapı ile doğrudan ilintili olan kontrplak üretimi soyma, birleştirme ve presleme ana işlemleri sonucu sağlanmaktadır.


Kontrplak Orman Ürünleri

Tüm Kontrplak Çeşitleri ve Uygun Plywood Fiyatları

Ağaç malzemeden en az üç ayrı kaplamanın tutkallanıp preslenmesiyle elde edilen kontrplak çeşitleri ince ve esnek olmasına rağmen oldukça dayanıklı bir ahşap malzemedir. Bu özel tahtaların üretimindeki önemli bir nokta ince tabaka ahşap lifleri kullanılması ve bunların birbirine ters gelecek biçimde tutkallanmasıdır. Ayrıca presleme işlemi için kullanılacak hidrolik pres makinelerinin kontrplak üretimi için uygun basınç uygulaması çok önemlidir. Islak zemin ve nem koşullarında kullanılacak kontrplak malzeme için dayanıklı tutkal kullanılması bir gerekliliktir.

Zemin döşemelerinde, demonte edilip yeniden kurulabilen mobilyalarda ve masalarda sıklıkla tercih edilen uygun fiyatlı bir malzemedir. Bu yüzden ucuz kontrpak fiyatları ile bu ürünlerin maliyetini kontrol edebilmek de mümkündür. Yat ve tekne kaplamaları ve otomobil döşemeleri gibi zengin kullanım alanları mevcuttur.

Hem hafif hem dayanıklı olması, kısa süre içinde ölçülere uygun kesilip montaj yapılabilmesi ve çok uygun fiyatlı olması kontrplak panel için kalite ve dayanım ömrüne rağmen çok az bulunan özelliklerdir.